İZLEN YAZILIM Yedekleme Programı:


      İZLEN YAZILIM Yedekleme Programı ile ister kendi bilgisayarınızda belirleyeceğiniz bir klasöre isterseniz Bulut dediğimiz uzaktaki bir makinaya ftp üzerinden otomatik hıze ve güvenli yedekleme yapabilirsiniz.Tek yapmanız gereken programı kurup yedekleme görevlerini tanımlamak. Ardınan program sizin için belirlediğiniz görevleri otomatik olarak zamanı geldiğinde yerine getirecek ve yedekleriniz alacaktır.

İZLEN Yedekleme Programı ile 

  • Hertürlü Klasörlerinizi,
  • Her türlü Dosyalarınızı,
  • Ticari Program veritabanı Dosyasını (Firebird / SQL)   Zirve yada LOGO gibi ticari programların Datalarını,
  • Excel ,Word, Pdf gibi her türlü formattaki belgelerinizi,

sıkıştırarak yedeklemesini alabilirsiniz.
yedekleme işlemi isterseniz anında tek tıkla isterseniz belirleyeceğiniz gün hafta yada saatte alabilirsiniz.

Program otomatik olarak yedek alma işlemini belirlediğiniz görev tanımına göre belirlediğiniz yere yapacaktır.


Yedekleme ve Önemi Nedir?

Yedekleme : 

Yedekleme bir bilgisayar sistemi, üzerinde çalışan yazılımların ve depolanan verilerin, hata, hasar arıza, durumlarında çalışmaların kesintiye uğramasını veya verilerin geri dönülemez biçiminde kaybolmasını engellemek amacıyla birden fazla kopya halinde bulundurulmasını sağlayan işlemler bütünüdür.

Yedeklemenin Önemi

Bilgilerinizi kaybettiğinizde onları tekrar meydana getirmek; zaman, para ve ya kişisel emeğe mal olabilir. Şayet bu bilgiler bazı deneylerin sonucu ise onları tekrar meydana getirmek mümkün olmayabilir. Bilgilerinizi kaybetmemek için bazı adımlar atmalısınız.

Yedekleme bilgi yatırımımızı korumanın bir yoludur. Bilgilerimizin çeşitli kopyalarına sahip olursak, her hangi bir kopyanın bozulması bizim için problem teşkil etmez (en fazla yedeklerimizden yüklememizi gerektirir.