GİB Detaylı Durum Kodları E-Fatura

GİB Detaylı Durum Kodları GIB DURUM KODLARI AÇIKLAMALARI SEBEP ÇÖZÜM İLGİLİ HATA SONUCUNDA YAPILMASI GEREKEN *1000 ZARF KUYRUĞA EKLENDİ Gönderici birim, içerisinde FATURA belgesi olan zarfı oluşturur ve Merkez Birime (GİB' e) gönderir. Bu zarf Merkez Birimde kuyruğa alınır. Zarfın durumu “ZARF KUYRUĞA EKLENDİ” olur. GİB’teki yoğunluk   Durum kodunun güncellenmesi beklenmelidir. *...


E-Faturanın Özellikleri

e-Faturanın Özellikleri: Mobilden, tabletten veya bilgisayarınızdan faturalarınıza erişebilirsiniz. Faturalarınız sizin için en az 10 yıl boyunca anlaşma yaptığınız özel entegratör tarafından saklanır. Sınırlama olmaksızın toplu fatura gönderimi yapabilirsiniz.


E-Fatura Avantajları

e-Fatura Avantajları? E-Fatura ile beraber Noter Onay maliyetlerini ortadan kaldırabilirsiniz. E-Fatura sistemi ile beraber geçmişe dönük fatura arama ve bunun için vakit kaybetme derdi ortadan kalkıyor.  Fatura kaybolma, fatura çıktısı alma, kağıt masrafı derdinden kurtulmuş olursunuz Masraf kalemlerinizi düşürerek, iş gücünüzü artırabilirsiniz. E-Fatura ile faturalaşma sürelerinizi kısaltarak zamandan avantaj sağlayabilirsiniz. E-Fatura ile beraber kâğıt faturalardan kurtuluyorsunuz. D...


E-Fatura Mükellefi misiniz ?

E-Fatura Mükellefi misiniz ? 2017 yılı ve takip eden dönemlerde brüt olarak satış hasılatı 10 Milyon TL ve üzeri olan tüm kurum ve kuruluşlar 421 Sıra Numaralı Vergi Usul Kanunu kapsamında e-Fatura mükellefidir. 19.10.2019 Tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan ve Vergi Usul Kanunu VUK 509 Tebliğe göre 2017 yılı ve takip eden dönemlerde brüt olarak satış hasılatı 5 Milyon TL ve üzeri olan tüm kurum ve kuruluşlar e-Fatura mükellefidir. 


E-Fatura Nedir

e-Fatura Nedir? e-Fatura, faturalarınızı gönderip alabileceğiniz, faturalarınızı saklayabileceğiniz ve görüntüleyebileceğiniz elektronik fatura sistemidir.